Gruweltoren 3 – Tom Thys*

Gruweltoren

Gruweltoren, Kaat en schrijvers. Ook dat is weer het thema in deel drie van Tom Thys hand. Een schrijver die mij onbekend was, en die ik leerde kennen in deel één van de Gruweltoren.

De flaptekst:
Kaat heeft een geweldig idee. Onderin haar boekentas liggen al meer dan een maand boterhammen met ei. De boterhammen zijn onherkenbaar. Ze zijn bedekt met plukken groen en blauw haar. Ze zijn vochtig en er komt een vreselijke stank vanaf. Vanuit de zijkant druppelt een smerige brij. Ze moet ervan kokhalzen. Precies wat ze nodig heeft! Want als ze ervan eet, wordt ze ziek en hoeft ze niet naar school. Maar Kaat heeft de verkeerde dag gekozen om te spijbelen. Een dikke, grijze mist maakt de buitenwereld onzichtbaar. Dan verschijnt in de mist een onheilspellende smiley. De grijns van Bobbie Blaffer. Net nu Kaat dacht dat ze voorgoed verlost was van de krankzinnige tweelingbroer van haar favoriete schrijver. Terugkeren naar de Gruweltoren is wel het laatste waar ze op zit te wachten.

Mijn mening:
Na het lezen van de eerste delen kan ik zeggen, Tom schrijft uniek. Het leest vlot. De wendingen zijn onverwacht en krankzinnig. Het verhaal en tussen verhalen zijn kunstig. Logisch zeker niet altijd. Vooral een mri voor onderzoek voor een blindedarm ontsteking, maar he, als onderdeel van de tussenverhalen past het bij het absurde. Als volwassene irriteert me wel dat die details niet kloppen. Onderhoudend is het zeker wel. Zelfs voor volwassenen! Na t lezen van t derde boek ben ik er wel klaar mee eigenlijk, het voelt te lang en de tussen verhalen gaan vervelen.

Origineel geschreven door Anja de Rijk op 08-12-2023
Deze recensie mag niet zomaar overgenomen worden. Geef een berichtje en vermeld mijn naam.

Je kan ‘Gruweltoren’  bij de onderstaande webshops bestellen. of bij je lokale boekenwinkel.

Gruweltoren  Amazon.nl

 

*** Persoonlijke opmerking***
Bloggen doe ik nu al jaren, sinds ik in Duitsland woon. Dat, samen met mijn dyslexie, zorgt ervoor dat ik schrijf- en grammaticale fouten maak. Ik ben mij bewust dat ik deze soms nog steeds overzie als ik mijn tekst nog eens nalees.
Het is helaas voor mij niet te betalen om iemand dat te laten corrigeren. Ik beloof jullie dat ik mijn best doe, en het belangrijkste is voor mij vooral boekenliefde met jullie te delen!***
PS sommige links zijn affiliate links, als jij via de link iets koopt help je mij, maar het kost jou niks!

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.