Dit boek; De bruidsjurk, heb ik van mijn mams gekregen en hij stond al sinds het uitkomen op mijn wishlist.
Oh. Dit is zo’n geweldig boek! Een pageturner, die ik binnen een halve dag uit had. Wat ik ontzettend jammer vond! De personages zijn levensecht beschreven met een vleugje dagelijkse drama van deze tijd.
Wat fijn is dat je het hele boek niet zeker bent van wat het einde is. Je krijgt wel een vermoeden, maar zeker ben je pas op het einde. Ook het verhaal en hoe de tijd van nu, en drie andere momenten in het verleden samen worden gevlochten tot een kloppend verhaal, is wonderbaarlijk gedaan. Als ik het mag zeggen is het een gezegend boek!Ook het symboliek die de auteur uitlegt in het nawoord. Maakt het verhaal nog diepgaander. De symboliek was me een beetje ontgaan onder het lezen. Maar het achteraf weten en dan het verhaal overdenken vond ik totaal geen schande. Ik genoot er van. Alles gelezen en bekeken kan ik geen enkel nadeel vinden.
Dit boek is vanaf nu zeker één van mijn favorieten.
De flaptekst:
‘De bruidsjurk’ is een verrassende feelgoodroman waarin een jonge vrouw wordt uitgedaagd te zoeken naar ware liefde.
Charlottes bruidsboetiek is de liefde van haar leven. Ze heeft er een gave voor om bij elke jurk de juiste bruid te vinden. Dus als ze op een veiling een oude hutkoffer koopt en daarin een prachtige vintage bruidsjurk vindt, is dat ook het eerste wat in haar opkomt; de bruid vinden die deze jurk past. Maar waar komt de jurk vandaan?
Ze begint een zoektocht naar de geschiedenis van de bruidsjurk; een welkome afleiding van haar liefdesleven nu ze twijfelt of een huwelijk met haar verloofde Tim wel de juiste stap is. Een voor een leert ze de vrouwen kennen die de jurk hebben gedragen. Emily in 1912, Mary Grace in 1939, Hillary in 1968. Hun levensverhalen dagen Charlotte uit te zoeken naar ware liefde.
Aantal Sterren:
Titel: De Bruidsjurk
Auteur: Rachel Hauck
Uitgeverij: Voorhoeve
Vertaling: Connie van de Velde
Uitgave: 2014 — 351blz.
Origineel geschreven door Anja de Rijk op 02-10-2015
Deze recensie mag niet zomaar overgenomen worden. Geef een berichtje en vermeld mijn naam